Poradnia Dietetyczne Niebo – Dietetyk Koszalin

Dietetyk Koszalin - dobra dieta - odchudzanie Koszalin

GutFlora+

CENA: 1,320.00zł

Badanie mikroflory i stanów zapalnych GutFlora+ ma na celu oprócz ilościowej oceny głównych grup bakterii tlenowych, beztlenowych oraz grzybów, ocenę wydajności procesu trawienia oraz markerów zapalnych.

Badanie jest nieinwazyjne i może wskazać czy badana osoba jest narażona na rozwój nadwrażliwości pokarmowych (szczególnie IgG-zależnej), bądź czy w jelicie toczą się procesy zapalne. Badanie GutFlora+ to istotna diagnostyka w prewencji poważnych chorób.

Badanie kału może wiele powiedzieć o stanie przewodu pokarmowego. Kał jest końcowym produktem procesu trawienia, składa się z niestrawionych resztek pokarmowych, bakterii, martwego nabłonka i śluzu.

Badanie mikroflory i stanów zapalnych GutFlora+ obejmuje następujące parametry

Wskazania do badania mikroflory i stanów zapalnych GutFlora+

Cel badania: diagnostyka dysbioz układu pokarmowego i ocena funkcjonalności układu pokarmowego

Co badamy: skład ilościowy kału pod kątem mikroorganizmów znajdujących się w jelicie oraz parametry laboratoryjne oceniające funkcjonalność układu pokarmowego

Materiał do badania: kał

Czas oczekiwania na wynik: 22 dni roboczych od momentu zarejestrowania próbki w laboratorium

Kupując badanie otrzymujesz zestaw do pobrania materiału, zawierający: pojemnik z łopatką do pobierania kału, podkładkę na toaletę do pobrania próbki kału, wkład chłodzący, pudełko styropianowe, kopertę foliową z symbolem UN3373, instrukcję pobrania i skierowanie na badanie.

Umów wizytę online